Open Atelierweekend op Saksen Weimar
Eens in de paar jaar openen de bewoners van de voormalige kazerne hun deuren. Dit voorjaar in het derde weekend van mei is het weer zover. Zeer divers werk wordt tentoongesteld door kunstenaars en ontwerpers die hier wonen en werken.
Saks Open is inmiddels een fenomeen geworden in Arnhem en omstreken.
De oude gebouwen met hun tussenliggende groen liggen als een klein ‘dorpje’ binnen de heuvelachtige driehoek Saksen Weimar. Hier woont niet persé een community, maar doordat er veel gelijkgestemde en kunstminnende mensen leven is er heel wat samenwerking, saamhorigheid en kruisbestuiving. De liefde voor kunst en vormgeving is verbindend.
Ook buiten het werk is er veel oog voor elkaar. Zo zijn er altijd mensen die boodschappen doen voor zieke buren, samen koken en eten, zorgen voor elkaars huisdieren en tuinen/planten. Logisch dat er zelden iemand verhuist.
Tijdens Saks Open geven veel bewoners toegang tot hun atelierwoningen. Ook zijn er diverse gastontwerpers en - kunstenaars.
Het werk varieert van tekeningen, keramiek, interieurtextiel, fotografie, zeefdrukken tot ook zaden en plantjes en veel meer!
En natúúrlijk heerlijke koffie met taart van Café Cadans.
Van 12.00 - 17.00 uur ben je welkom!
Het informatie-/startpunt is naast Infanteriestraat 51, op het grasveld. Komt u onder de poort door, dan 50m naar rechts lopen.
Verdere info Saks Open:
https://saksopen.wordpress.com
Gepubliceerd op: 30-04-2025